Noc żywych trupów 1968

Noc żywych trupów przełamuje wszystkie możliwe tabu i zakazy w formie, która wywołuje przerażenie, zaciekawienie i zdumienie, a przede wszystkim trzyma w napięciu do ostatniej chwili. Porównywana z „Ptakami” Alfreda Hitchocka i „Lśnieniem” Stanley’a Kubricka dzieło George’a A. Romero weszło na trwałe do biblioteki kinowych arcydzieł, świadcząc, że prawdziwy talent nie jest ograniczony skromnymi środkami finansowymi, moralnością i światopoglądami społeczności.

Miała być to spokojna wycieczka w rodzinne strony. Barbara i Johnny nie wiedzieli jednak, że w chwili, gdy zdecydowali się odwiedzić grób rodziców, Amerykę lat 60. opanowały zombie. Aby przeżyć kolejny dzień musiały znaleźć świeże, ludzkie mięso. Dla Johnny’ego, powalonego na ziemię przez pierwszego żywego trupa wycieczka skończyła się równie szybko jak się zaczęła. Barbara znalazła schronienie w opuszczonym domu, do którego wkrótce dotarli przypadkowi ludzie szukając bezpiecznego miejsca na przeczekanie nocy. Ludzie nie byli jednak jej jedynymi gośćmi… Kultowy horror George’a A. Romero. W Ameryce zaczyna panować wirus, którego pochodzenie jest nieznane. Jego konsekwencją jest przywracanie zmarłych ludzi do życia. Od tej pory stają się oni krwiożerczymi zombie, które żywią się ludzkim mięsem.

Tymczasem Barbara razem z bratem, Johnym, jadą na cmentarz odwiedzić grób ojca. John żartując sobie z Barbary nie dostrzega, że w ich kierunku kieruje się dziwnie wyglądający mężczyzna. Wkrótce atakuje on Barbarę. John stając w obronie siostry zostaje zabity. Wystraszonej kobiecie udaje się uciec z miejsca wydarzeń. Wkrótce znajduje ona schronienie w pobliskim domu. Spotyka tam Bena, który również szukając schronienia trafił do owego domostwa. Obydwoje barykadują wszystkie wejścia i okna. Niebawem okazuje się, że w piwnicy domu znajduje się grupka ocalałych ludzi. Po kilku godzinach dom zostaje otoczony przez hordy wygłodniałych trupów. Sytuacja stając się coraz trudniejsza wydaje się być bez wyjścia…

Źródło: http://noc.zywych.trupow.filmweb.pl/f30702/Noc+%C5%BCywych+trup%C3%B3w,1968/opisy