Zombi są wśród nas

Zombi są wśród nas. Autorką Książki jest Ann Rooney a wydana została w 2008 w Wielkiej Brytanii przez ticktock Enterteiment .W Polsce wydana przez wyd. Zielona Sowa w 2009 jest częścią z serii Niesamowite historie. Przetłumaczył: Wojciech Świtlik.

Pierwszą niesamowitą historią jaka do mnie dotarła po przeczytaniu tej „Książki” to -jakim cudem wydałem na to 9,90(cenna detaliczna). Trzydzieści dwie strony to iście komiksowy format a tekstu tyle co na jednej kartce A4.

Z drugiej jednak strony pozycja ta ma swoje plusy. W dość przystępny prosty sposób wyjaśnia czym są zombi, o ich początkach, pochodzeniu do tego parę legend i historii prawdziwych (głównie voodoo) jednym słowem można „łyknąć” sporo informacji. Jest to taki swojego rodzaju „Zombie for dummies”( zobie dla opornych xP), można go podarować upierdliwej cioci albo komuś kto zadaje nam dużo pytań o żywe trupy. Atutem „Zombi są wśród nas” jest ładne wydanie pełne fotografii kadrów klimatycznych rysunków co wraz z znikomym tekstem pozwala nam wszystko ładnie i błyskawicznie przyswoić.