Zombie Shooter

Zombie Shooter stworzony przez Sigma Team to bardzo krwawa gra zręcznościowa. Przypominać może nieco połączenie uproszczonego Fallout Tactics (obraz) z Serious Sam (dynamika i koncepcja). W grze mamy do wyboru dwie postacie które różnią się nieco statystykami co jednak nie przekłada się znacząco na jakość gry. Możemy spróbować naszych sił w trzech trybach na trzech poziomach trudności. :

Kampania: tu przyświeca nam wątek fabularny a tryb moim zdaniem jedyny godny uwagi.

 

,,Gdzie przebiega granica między życiem i śmiercią? Jak daleko posuną się naukowcy, żeby ją zrozumieć? Rasa ludzka znowu jest w niebezpieczeństwie. Naukowcy nie byli w spranie sami powstrzymać zagrożenia i sami padli ofiarą swoich eksperymentów! Tłumy zombie kotłują się w ukrytej bazie, a straszl- iwa zaraza lada moment opanuje całą ziemię! To ostatnia chwila na ocalenie ziemi przez totalną zagładą! Weź udział w wielkiej bitwie o uratowanie ludzkości w grze Zombie Shooter!,, – wspomniany wątek 🙂

 

Gun Stand: sterujemy automatycznym ciężkim karabinem a naszym celem jest zniszczyć jak najwięcej zombie zanim one zniszczą nasze działko.

 

Survival: Chyba nie trzeba niczego wyjaśniać mała mapka chmara zombie i co jakiś czas pojawia się boss zostawiający nam nowy rodzaj broni(oczywiście trzeba go najpierw zabić).

{gallery}images/GALERIA/ZombieShooter{/gallery}

 

Po wybrańiu trybu naszym celem będzie eksterminacja niezliczonych zastępów ząbiali. Zależnie od trybu będzie można zdobywać za zabijanie przeciwników różne fanty np. amunicję, pancerze, apteczki, jakieś power-upy, gotówkę, Xp (dwa ostatnie w trybie kampanii). Xp zamienić możemy na rozwijanie postaci, która ma (chyba) 5 atrybutów: zdrowie, szybkość etc. A gotówkę na wykup różnego rodzaju broni oraz jej ulepszanie. Broni jest 10 rodzajów i co zabawne ostatnia wcale nie jest najlepsza :). Osobiście powiem że gra wciąga może to zasługą swojej banalności a może przez ciekawość „czy coś się w końcu zmieni”. Trzeba zaznaczyć że studio Sigma Team wydało kilka rodzajów gier na tym samym silniku min. Alien Shooter w którym chyba (bo nie grałem) chodzi o to samo.

Grę można pobrać tutaj ze strony producenta(demo jest darmowe) ale można też znaleźć pełna wersję przez Google(należy się upewnić jednak czy osoba udostępniająca nie łamie praw autorskich)

 

Ze strony producenta można, bo gra doczekała się kontynuacji pobrać Zombie Shooter 2 (demo)

kilka obrazków z drugiej części:

{gallery}images/GALERIA/ZombieShooter2{/gallery}