[NEWS] Resident Evil: Operation Raccoon City ciągle żywe – garść info + Trailer

-Jednak Resident Evil: Operation Raccoon City ujrzy światło dzienne. Bardzo mnie (i zapewne was, fanów zombie) też to cieszy.  Potwierdzeniem tego jest nie tylko oficjalna strona internetowa którą znajdziecie pod tym linkiem, lecz także trailer z nadchodzącego Residenta oraz sporą garść ciekawostek dotyczących samego tytułu. Zapraszam wszystkich do lektury i podziwiania traileru, który uchyla rąbka z RC.

*Nowy Resident nie będzie wymagał znajomości serii. Do naszej dyspozycji oddane zostaną nam zupełnie nowe postacie. Będą one oparte na postaci HUNK’a, jednego z najemników z Umbrella corp.

*Każdy z bohaterów gry ma odmienne cele i umiejętności, więc rozgrywka będzie wymagała ścisłej kooperacji. Jednak wspólnym celem jest zatarcie wszelkich śladów powiązujących incydent z Umbrella corp. zatem prawdopodobnie oprócz zombiaków, do naszych zadań będzie należeć zabijanie cywili.

*Gra ma być mroczna jak pierwsze części gry i jest hołdem dla starej serii Resident Evil. Sam tytuł jest mocno oparty i wzorowany na Resident Evil 2, uważanego za najlepszą część przez fanów.

*Oprócz zombie, potwierdzone jest że pojawią się Huntery i Lickery. Wg. traileru spotkamy także Mr. X’a i być może Tyranty. Będziemy także się ścierać z ludźmi, żołnierzami innych oddziałów.

*W grze pojawią się lokacje znane z poprzednich części gry oraz bohaterowie innych serii.  Co ciekawe, będzie możliwość eliminacji tych bohaterów, w niektórych misjach. W demie przewineło się zdanie „Kill Leon”, zatem będzie najprawdopodobniej możliwość zobaczenia, co by było gdyby gra potoczyła się innym torem, niż ten znany z głównego wątku.

*Pojawią się motywy znane z Survival horroru czyli notoryczny brak amunicji, zaskoczenia bohaterów i ogólna walka w niesprzyjających ludziom, okolicznościach.

*Gra będzie też zawierała system levelowania postaci. Za zabicia i wykonywanie misji będziemy dostawać XP, które wymienimy potem na nowe umiejętności bohaterów.

*Zostaną zastosowane rozwiązania taktyczne dla danych sytuacji. Zostanie wprowadzony system chowania się za ścianami oraz innymi obiektami. Zombie za to posłużą nam jako żywa, martwa tarcza.

*Gra będzie w perspektywie trzeciej osoby (Third person perspective) i twórcy obiecują, że będzie dostosowana do dzisiejszych standardów na rynku gier wideo.

*Będzie to odświeżenie starej serii mające na celu pokazanie gry z zupełnie nowej perspektywy, jeszcze przed wydarzeniami znanymi z Resident Evil 4.

*Zombie polując na nas będą się kierować trzema zmysłami, słuchem, zapachem oraz wzrokiem.

*Jedną z rzeczy w grze będzie niszczenie źródeł światła które będą przyciągać przeciwników do nas.

*Większość rzeczy z otoczenia będzie do zniszczenia a to co zniszczymy posłuży nam jako broń.

*Premiera gry planowana jest na zimę 2011.

A na koniec, trailer z nadchodzącego tytułu. Pozostaje nam (ZNOWU) czekać.

{youtubejw}Tr1CAKttaA4{/youtubejw}

Źródło: mwrc.pl