[NEWS] Resident Evil: Operation Raccoon City – gameplay’e z gry

Znowu wieści z frontu, to jest z E3. Mamy dla was dziś gameplay’e z Resident Evil: Operation Raccoon City. Na filmikach widzimy że do obiegu w grze powracają lickery, zatem będzie jeszcze ciekawiej. Mam nadzieję że twórcy jeszcze bardziej poszerzą bestiariusz. Co zaś pisze wydawca, czyli CAPCOM?

„Resident Evil: operation raccoon City dostarcza nam drużynowego shootera, mającego miejsce w mrocznym i strasznym świecie Resident Evil. Nie tylko oferuje nam powrót na stare śmieci i ciekawą fabułę, ale także możliwość przejścia ekscytujących, dodatkowych trybów. Zombie i B.O.W’s (Bio Organic Weapons np. Hunter lub Licker) wymuszają na graczach, trzymanie rękę na pulsie w starciu z drugą drużyną przeciwników, gdyż są nieprzewidywalni i całkiem możliwe że zaatakują Ciebie, podczas gdy ty będziesz w walce. Taki nieprzewidziany efekt, tylko w świecie Resident Evil. Wynik konwersji stylu Residenta na shootera (znanego z poprzednich, dwóch części) znajdzie tu także swoje miejsce. Jest Wrzesień 1998, zaś akcja skupia się na pogrążonym w chaosie Raccoon City oraz potwornych efektach uwolnienia wirusa T. Umbrella wysyła elitarny oddział, który ma za zadanie zniszczyć wszelkie powiązania wirusa z ich firmą. W tym samym czasie, rząd obejmuje miasto kwarantanną i wysyła swóje własny oddział by odnalazł pochodzenie wirusa. Po środku akcji, znajduje się także świeży policjant oraz niejaka Claire Redfield. Gracze przejmują kontrolę nad wysłannikami Umbrelli i walczą z przeciwnikami na terenie Raccoon City. Wybierz jedną z 6 postaci, każda z nich ma własny, unikatowy styl i umiejętności, jak choćby kobieta która potrafi manipulować wirusem i sprawić że B.O.W’s będą się jej słuchać lub choćby lidera całej drużyny – eksperta od broni – kapitana Lupo.”

Sami przyznacie że brzmi zachęcająco. W rozwinięciu newsa, macie także gameplay z gry. Czekamy na oficjalną datę premiery.

{youtube}vIutU0MKWZk{/youtube}

{youtube}dOkUWR8DAFM#at=33{/youtube}