Zombie w nonsensopedii

Zombie są świetny materiałem na dowcipy (może dlatego tyle jest horrorów z zombie, które wywołują uśmiech miast straszyć). Dlatego też nie mogło ich zabraknąć w Nonsensopedii.

Możemy tam dowiedzieć się, że:

Pochodzenie zombie owiane jest tajemnicą. W zależności od różnych ekspertów z Hollywood istnieje kilka wersji. Pierwotnie sądzono, że są to jakieś afrykańskie czary, magia, szamani i tego typu badziewie. Jednak badania naukowe na początku lat 50. udowodniły, że zombie można otrzymać z promieniowania radioaktywnego w wyniku niekontrolowanego wypływu niebezpiecznej cieczy z niezabezpieczonej beczki w pobliżu cmentarza.

Dalsze badania wykazały jednak, że nie tędy droga. Gdzieś tak od połowy lat 80 zaczęła panować obiegowa opinia, że zombie są wytworem kosmitów, bądź same przybyły z kosmosu. Ostatnimi czasy okazało się jednak, że były to błędne teorie. Dzisiejsi naukowcy skłaniają się raczej ku opinii, że zombie są wynikiem działania tajemniczego wirusa przenoszonego drogą kropelkową. Wirus według jednych pochodzi z amerykańskich laboratoriów, według innych z piekła, spod ziemi lub z GUSu.

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu tutaj. W encyklopedii humoru możemy też znaleźć poradnik, Jak przeżyć inwazję zombie.

A może wy znacie jakieś śmieszne zombiedowcipy lub cytaty (np. Człowiek człowiekowi wilkiem a zombie zombie zombie). Podzielcie się nimi z nami w komentarzach 😉