II Zielonogórski Zombie walk – zapraszamy!

15 września w Zielonej Górze odbędzie się II Zielonogórski Zombie walk. Wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość przeobrażenia się w zombie, w czym pomoże im bezpłatnie ekipa profesjonalnych makijażystów.

Podczas ubiegłorocznego Winobrania Zombie walk został świetnie przyjęty przez uczestników miejskiego święta i cieszył się wielkim zainteresowaniem mediów. W tym roku ten widowiskowy event zostanie połączony z promocją krwiodawstwa. Przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego zostanie zorganizowane zabezpieczone przez uzbrojone oddziały specjalne „Centrum badawcze”, w którym mieszkańcy będą mogli schronić się, jak i również dołączyć do grona Honorowych Dawców Krwi. Po zakończeniu Zombie walku zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w grze terenowej nawiązującej do klasyki filmów i gier o żywych trupach. Grupka ludzi ocalałych od plagi zombie próbuje uciec z zarażonego miasteczka. Ich ostatnią szansą jest naprawienie uszkodzonego samochodu: aby to zrobić muszą odnaleźć narzędzia i brakujące części. Byłoby to o wiele prostsze, gdyby nie polująca na nich horda nieumarłych. Na szczęście w okolicy można znaleźć wiele przydatnych przedmiotów do walki z nimi!

 

W programie:

Stoisko komputerowe firm grodajnia.pl i Techland, prezentujące nowość wydawniczą „Dead Island” – grę której bohaterowie próbują wydostać się z tropikalnego kurortu opanowanego przez zombie. Przy stoisku spotkać będzie można bohaterów gry oraz ich adwersarzy, obejrzeć grę na dużym ekranie a także spróbować swoich sił w walce z zombie. Dla uczestników Zombie walk’u koszulki, gry i inne związane z nią gadżety.

Placówka badawcza – punkt krwiodawstwa stylizowany na wojskowe laboratorium badawcze. Podczas trwania akcji będzie można oddać krew i uzyskać słodkie „Antidotum” na tajemniczego wirusa zmieniającego ludzi w żywe trupy.

Fantastyczna charakteryzacja – stanowisko, na którym każdy odważny będzie mógł przejść fantastyczną metamorfozę.

Pochód Żywych Umarłych – wszyscy chętni do udziału w zabawie zostaną darmowo ucharakteryzowani przez profesjonalnie przygotowaną ekipę makijażystek, a następnie będą mieli okazję wziąć udział w drugim zielonogórskim Zombie walku (dla uczestników koszulki, gry i inne gadżety),

– Gra terenowa typu „survival horror”.

Plan godzinowy:

12:00 Start akcji – scena przy Filharmonii Zielonogórskiej

12:00 Pokazy Gry komputerowej „Dead Island”

15:00-16:00 Charakteryzacja

16:00 Pochód żywych umarłych

17:00 Zakończenie pochodu. Szturm na placówkę badawczą.

17:15 Gra terenowa – zbiórka na Parkingu przy Filharmonii Zielonogórskiej

18:00 Zakończenie akcji

Zapraszamy!!