World War Z – pierwsze materiały z planu

W sieci pojawiły się pierwsze klipy z produkcji filmu World War Z.

Na pierwszym z nich widzimy kręcenie sceny, w której zombie sieją panikę na ulicach Glasgow, a jeden z mężczyzn przemienia w zombie. Drugi to zapis sceny potężnej kolizji samochodowej.

Film World War Z reżyserowany jest przez Marca Forstera (Marzyciel, Machine Gun Preacher), na podstawie bestsellerowej powieści Maxa Brooksa Wojna zombie (World War Z: An Oral History of the Zombie War) z 2006 roku. W przeciwieństwie do wielu filmów z gatunku, tym razem mamy do czynienia z prawdziwą, hollywoodzką, wysokobudżetową produkcją.

W roli głównej zobaczymy Brada Pitta, który wcieli się w pracownika ONZ Gerry’ego Lane’a starającego się za wszelką cenę powstrzymać światową epidemię zombie, dziesiątkującą armie, doprowadzającą rządy do upadku i zagrażającą zagładą całej ludzkości. Akcja filmu będzie rozgrywać się w 10 lat po wybuchu wyniszczającej gatunek ludzki wojnie ze straszną chorobą przemieniającą ludzi w zombie. W tym świecie grupy ocalałych ukrywają się w różnych zakątkach globu, zmuszone nieustannie stawiać czoła zagrożeniu ze strony zainfekowanych.

Światowa premiera planowana jest na 21 grudnia 2012.

 

{youtube}Ma8l5udOlvc{/youtube}

 

{youtube}5xL7Tqmc9mg{/youtube}