[NEWS] Uwe Boll ekranizuje „Zombie Massacre”

Niemiecki reżyser Uwe Boll, który od lat znęca się nad kultowymi grami komputerowymi, niestrudzenie i wbrew krytyce kręcąc ich filmowe adaptacje, bierze się tym razem za grę o żywych trupach. Jego wybór, jak wyrok, padł na przebój z 1998 roku – wydaną przez Alpha Software na Amigę grę „Zombie Massacre” (znaną także jako „Gloom 4”).

„Zombie Massacre” to klasyczna strzelanka, pierwszy klon „Dooma”. Grafikę oraz rodzaj rozgrywki, jaki oferowała graczom, możecie podziwiać na dołączonym filmiku. Dziś aż trudno uwierzyć, że grając w tę grę, wielu zarywało noce.

Film ma opowiadać historię grupy najemników, którym zlecono gdzieś w Europie zniszczenie elektrowni atomowej. Na miejscu okazuje się, że muszą stawić czoła hordom napromieniowanych zombie…

 

Uwe Boll okrył się (złą) sławą, ekranizując m. in. „Alone in the Dark”, „Far Cry”,Uwe Boll „Dungeon Siege”, „BloodRayne”. Tym razem jednak postanowił zająć się jedynie produkcją filmu – za reżyserię będą odpowiadać Marco Ristori i Luca Boni, twórcy horroru „Eaters” (2011). Niestety ten film także zebrał kiepskie recenzje, zatem szanse, że „Zombie Massacre” okaże się przynajmniej przyzwoitym horrorem, wydają się być znikome.

– Ten film będzie mroczniejszy i straszniejszy niż „Dom śmierci”, który był dość kiczowaty i śmieszny – oświadczył autokrytycznie Boll. – Chcę nakręcić mocny horror o zombie, podobny do „28 dni później”.

Żeby oddać Bollowi sprawiedliwość, warto zaznaczyć, że jego filmy „Postal” (2007) i „Seed” (2007) zostały przyjęte całkiem dobrze, wiele osób twierdzi, że nadają się do oglądania, a nawet – że są naprawdę dobre, zatem nie można jednoznacznie przekreślać szans „Zombie Massacre”.

Trzeba też przyznać, że facet ma naprawdę twardy charakter, lub, jak kto woli, silną wolę na granicy obsesji – od lat, niestrudzenie kręci filmy, mimo powszechnego przekonania o tym, że jest najgorszym współczesnym reżyserem. Nie poddaje się także mimo trudności ze zdobyciem funduszy; żeby nakręcić „Seed”, chodził podobno od jednego gabinetu dentystycznego w Niemczech do drugiego… Ostatecznie film powstał z funduszy dentystów, którzy kwoty przekazane na realizację filmu mogli sobie (zgodnie z niemieckim prawem) odpisać od podatku.

Dziś możecie podziwiać teaserowy plakat. 

Zombie Massacre plakat

Niebawem twórcy filmu „Zombie Massacre” zaprezentują pierwszy zwiastun. Premiera filmu planowana jest w 2012 roku.

 

{youtube}hcIEcgxkaJ0{/youtube}