[NEWS] Data premiery drugiego sezonu The Walking Dead

The Walking Dead epicka opowieść przygodowa oparta na serii komiksów autorstwa Roberta Kirkmana o tym samym tytule, zagości na polskich ekranach już w sobotę 22 października o godz. 22.00 na kanale FOX. Premiera serialu w USA odbędzie się w niedzielę 16 października, następnego dnia zaś nastąpi jego światowa emisja na kanałach należących do FOX International Channels w 122 krajach w 35 językach.

 Serial opowiada historię tygodni i miesięcy następujących po pandemicznej apokalipsie, po której świat opanowały zombie. Szeryf jednego z hrabstw, Rick Grimes (Andrew Lincoln), po wybudzeniu się ze śpiączki w opuszczonym szpitalu, odkrywa, że znany mu świat nie istnieje – został zniszczony przez apokaliptyczną epidemię zombie.

Sezon pierwszy The Walking Dead odnotował na rynku międzynarodowym najlepsze wyniki wśród seriali emitowanych przez amerykańskie sieci telewizji kablowej. Pobił rekordy oglądalności zarówno w USA, jak i za granicą. W Stanach Zjednoczonych był nominowany do wielu nagród, w tym do Złotych Globów dla Najlepszego Dramatycznego Serialu Telewizyjnego oraz do trzech nagród Emmy. Sezon pierwszy zdobył brytyjskie nagrody Stana Lee dla Najlepszego Serialu, Najlepszego Scenariusza oraz Człowieka Roku (dla Roberta Kirkmana) oraz nominację dla Najlepszego Serialu w ramach prestiżowych Seoul International Awards, zaś na początku tego roku Fox International Channels otrzymał nagrodę Promaz za najlepszą kampanię dla pierwszego sezonu.

[informacja prasowa]