Dead (Island) Walk w Zielonej Górze

Dziś w Zielonej Górze odbyła się tegoroczna edycja Zielonogórskiego Zombie Walk pod patronatem Techlandu w klimatach gry Dead Island i przy współpracy z Klubem Miłośników Fantastyki Ad Astra oraz portalem Grodajnia.pl

Podczas ubiegłorocznego Winobrania Zombie walk został świetnie przyjęty przez uczestników miejskiego święta i cieszył się wielkim zainteresowaniem mediów.

W tym roku impreza była połączona z promocją krwiodawstwa. Przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego zorganizowano zabezpieczone przez uzbrojone oddziały specjalne „Centrum badawcze”, w którym chętni mogli schronić się, jak i również dołączyć do grona Honorowych Dawców Krwi.

Wśród atrakcji znalazło się:

– Stoisko komputerowe firm grodajnia.pl i Techland, prezentujące nowość wydawniczą „Dead Island” – grę której bohaterowie próbują wydostać się z tropikalnego kurortu opanowanego przez zombie. Przy stoisku spotkać będzie można bohaterów gry oraz ich adwersarzy, obejrzeć grę na dużym ekranie a także spróbować swoich sił w walce z zombie. Dla uczestników Zombie Walk’u koszulki, gry i inne związane z nią gadżety.

– Placówka badawcza – punkt krwiodawstwa stylizowany na wojskowe laboratorium badawcze. Podczas trwania akcji będzie można oddać krew i uzyskać słodkie „Antidotum” na tajemniczego wirusa zmieniającego ludzi w żywe trupy.

– Fantastyczna charakteryzacja – stanowisko, na którym każdy odważny będzie mógł przejść fantastyczną metamorfozę.

– Pochód Żywych Umarłych – wszyscy chętni do udziału w zabawie zostaną darmowo ucharakteryzowani przez profesjonalnie przygotowaną ekipę makijażystek, a następnie będą mieli okazję wziąć udział w drugim zielonogórskim Zombie Walk’u

– Gra terenowa typu „survival horror”.

zombiewalk2

W programie było:

12:00 Start akcji – scena przy Filharmonii Zielonogórskiej

12:00 Pokazy Gry komputerowej „Dead Island”

15:00-16:00 Charakteryzacja

16:00 II Zielonogórski Zombiewalk

17:00 Zakończenie pochodu. Szturm na placówkę badawczą.

17:15 Gra terenowa – zbiórka na Parkingu przy Filharmonii Zielonogórskiej

18:00 Zakończenie akcji

Wkrótce opublikujemy galerię zdjęć z imprezy.