[NEWS] Red Dead Redemption: Game Of The Year – PREMIERA

Wczoraj, oprócz premiery Dead Rising 2: Off The Record, miała jeszcze jedna ważna premiera, tym razem na wyłączność dwóch, wiodących konsol czyli X-Box360 oraz Playstation 3. Mowa tu o Red Dead Redemption: Game Of The Year Edition. Dlaczego piszemy o grze, która traktuje o dzikim zachodzie? Otóż, wspomniana gra ma DLC pt. Undead Nightmare, które wchodzi w skład zestawu GOTY. Red Dead Redemption, jest grą twórców słynnej serii Grand Theft Auto i jest to pełnokrwisty western, o otwartym świecie, gdzie wcielamy się w rolę niejakiego Johna Marstona, byłego rzezimieszka, który musi odnaleźć się na Dzikim Zachodzie, by uratować swoją rodzinę, która znajduje się w rękach rządu. W zamian za ocalenie rodziny, Marston musi sprowadzić członków swojego byłego gangu, z którym był związany przez wiele lat. Sama gra uzyskiwała niesamowicie wysokie noty i jest jedną z najlepszych gier historii. Nas interesuje dodatek Undead Nightmare o którym więcej w rozwinięciu newsa.

„Undead Nightmare, przedstawia zupełnie alternatywną historię Johna Marstona, którą śledzimy od momentu, w którym kończy się 'podstawka’. Marston wraca do siebie do domu, gdzie czeka na niego syn z matką. Sielanka nie trwa długo, bowiem na dzikim zachodzie zaczyna się szerzyć zaraza, która sprawia że zmarli powracają do życia. Żona Marstona zostaje ukąszona, przez zombie i sama staje się nieumarłym. Marston, nie wiedząc co się dzieje, wiąże ukochaną i wyrusza by odnaleźć lekarstwo dla żony i przy okazji dowiedzieć się co się dzieje.

Dodatek oprócz kampanii dla jednego gracza, która starczy na dobre 5-6 godzin oferuje dodatki do trybu Multiplayer jak możliwość gry w kości czy pokera, znanego w gry, w formie online a takze niewielki mission-pack. Cena wydawnictwa szacuje się w granicach 160 złotych, jednak warto, bo ma się świetną grę wraz z równie świetnym dodatkiem. Recenzja już wkrótce.