[NEWS] The War Z uderzy na jesieni, tego roku.

DayZ świeci tryiumfy w świecie gier. Gracze bez reszty oddali się przetrwaniu w świecie opanowanym przez zombie. Mod do Army II przekonał ostatecznie o słuszności działań firmy Hammerpoint Games i Arktos Entertainment które, jak twierdzą, pracują nad swoją grą, na podobnych zasadach, od roku. Gra ma nosić tytuł The War Z i ma się skupiać mniej więcej na tym samym co DayZ.

Twórcy oddają nam do dyspozycji otwarty świat, pełen niebezpieczeństw. Z początku świat miał być podzielony na sektory, jednak twórcy ostatecznie zadecydowali by oddać cały do dyspozycji już od samego początku. Obszar ma być spory, gdyż ma mieć wielkość od 200 do 400 kilometrów kwadratowych. Co więcej, map ma być kilka. Pierwsza ma być wzorowana na obszarze Colorado. Możemy się spodziewać questów, dużo strzelania zarówno z trzeciej jak i pierwszej osoby a także mnóstwa zombie, których będziemy zabijać wraz z innymi graczami. Szczerze mam nadzieję że twórcy postawią na rozwiązania zaprezentowane w DayZ i także będzie walka z innymi graczami, których zamiary nie zawsze mogą być pokojowe.
Gra ma być płatna jedynie na początku. Potem twórcy obiecują że nie trzeba będzie płacić żadnego abonamentu za szarpanie po sieci. Premiera ma się odbyć jesienią tego roku ale już dziś możecie się zapisać na zamkniętą betę planowaną na schyłek lata.

Źródło: polygamia.pl