[NEWS] Nowości filmowe

Nie jest niespodzianką, że tematyka nieumarłych nie tylko zdominowała gry komputerowe, ale bardzo popularne są również filmy o tej tematyce. Przedstawiamy Wam kilka tytułów, które są kontynuacją znanych zombiastych tytułów.

1.Zombieland 2 – fanom żywych trupów w filmie tytuł ten powinien być już znany. Kontynuacja komedii o zombie z 2009 roku, zaplanowana jest na 2013 rok. Wiadomo również, że w filmie pojawią się ci sami aktorzy, którzy umilili nam czas w poprzedniej części, czyli Woody Herrelson, Jesse Eisenberg, Emma Stone oraz Abigail Breslin. Najprawdopodobniej film pojawi się w kinach w wersji 3D.

2. 28 miesięcy później – już od kilku lat krążą plotki, o prawdopodobnym powstaniu trzeciej już odsłony z serii brytyjskich filmów o nieumarłych. Filmy „28 dni później” oraz „28 tygodni później” bardzo często wymieniane są jako jedne z najlepszych filmów, jakie powstały w swojej kategorii. Reżyserem filmu najprawdopodobniej zostanie Danny Boyle („28 dni później”, „Slumdog. Milioner z ulicy”). Niestety nie wiadomo jeszcze kiedy miałaby nastąpić premiera filmu, gdyż Boyle aktualnie zajmuje się filmem pt. „Trance”.

3. World War Z – czyli horror o zombie z wielką gwiazdą w roli głównej. Pierwsze skrzypce ma tu grać słynny Brad Pitt. Film aktualnie jest w trakcie przygotowania. Są to tzw. dokrętki, gdyż pierwotna wersja filmu nie spodobała się wytwórni, dlatego cała ekipa musiała wrócić na plan na kilka tygodni. Ucierpiał na tym nie tylko budżet filmu, ale również jego premiera. Amerykańscy widzowie zobaczą film już 19 lipca 2013 roku, natomiast w Polsce trzeba będzie na niego poczekać do 21 czerwca tego samego roku.

4. [REC] 4: Apokalipsa – już od jakiegoś czasu wiadomo, że film powstanie. Kilka miesięcy temu miała miejsce premiera trzeciej odsłony z serii Rec: [REC] 3: Geneza, która jest prequelem, przedstawiającym wydarzenia, które zapoczątkowały epidemie zombie w hiszpańskiej kamienicy (przedstawionej w dwóch pierwszych częściach [REC] oraz [REC] 2). Wszystkie te wydarzenia mają prowadzić do czwartej, i prawdopodobnie już ostatniej odsłony, gdzie epidemia rozprzestrzeni się na cały świat. Premiera filmu zapowiedziana jest na 2013 rok.

5. The walking dead (season 3) – 3 sezon bardzo popularnego serialu o zombie, zapowiedziany jest już na 14 października bieżącego roku. Będziemy mogli oglądać w nim  losy tych samych bohaterów, którzy odnajdują nie tylko bezpieczne miejsce, ale również nowe przyjaźnie. Serial emituje stacja AMC.

6. Evil Dead – film jest remakiem bardzo popularnego horroru ubiegłego wieku o tym samym tytule (Martwe Zło) z 1981 roku. W filmie zobaczymy m.in. Jane Levy natomiast reżyserem został  Federico Alvarez. Film ujrzy światło dzienne w 2013 roku.

7. Jestem legendą 2 – sequel apokaliptycznej wizji z 2008 roku, gdzie główną rolę grał Will Smith, który został jednym z producentów nowego filmu. Data premiery niestety jeszcze nie jest znana.