Najlepsze seriale zagraniczne przewyższają produkcje pełnometrażowe

Coraz więcej ludzi, w tym krytyków filmowych jest skłonna do stwierdzenia, że najlepsze seriale zagraniczne, przykładowo. amerykańskie czy brytyjskie, przewyższają produkcje pełnometrażowe. Wynika to z faktu, że widzowie stają się coraz wybredniejsi i takie seriale jak przykładowo. Moda na Sukces nie mają racji bytu, ponieważ akcja musi być dynamiczna oraz dostosowana do widza. Coraz nie najprościej zatrzymać widza na danym kanale telewizyjnym, co kończy się spadkiem przychodów stacji, dlatego seriale muszą być coraz lepsze.

To w chwili obecnej dążenie do doskonałości doszło do punktu, w którym wyrównały się role filmów i seriale. W pewnych aspektach dosłownie przewyższyły.

Największym zapotrzebowaniem cieszą się seriale fantasy, które rozwijają wyobraźnie widzów i pozwalają odetchnąć od codziennych trosk. Wbrew pozorom seriale fantasy muszą być lepsze do filmów pełnometrażowych, ponieważ fabuła jest bardziej skomplikowana i widz musi to w pewien sposób przyswoić. Dlatego scenarzyści mają całe ręce roboty. Dodatkowym utrudnieniem dla fabuły jest czas w jakim najlepsze seriale zagraniczne fantasy oraz inne produkcje serialowe są emitowane. Na długim okresie czasu mogą wystąpić różne zdarzenia losowe. Przykładem jest smutna wiadomość z planu zdjęciowego Spartacus, w którym to priorytetowy aktor zapadł na groźną chorobę i umarł przed obrazami do nowego sezonu. W tym przypadku była to skrajnie smutna wiadomość, ale zdarzają się inne, wydawałoby się prozaiczne jak brak porozumienia finansowego w gronie aktorami oraz członkami ekipy czy brak czasu danego aktora na grę w serialu.

Zwłaszcza są na tego typu kłopoty narażone seriale komediowe, które mają wielosezonową fabułę i czas przymusza nieproste zmiany dla twórców danej produkcji.

Najlepsze seriale są zaprojektowane w U.S.A oraz Anglii, ale zdarzają się profesjonalną seriale z Hiszpanii czy Francji. Pomimo wszystko ze względu na fonetykę oraz kulturę, upowszechnienie, sprzedaż przodują w tym seriale amerykańskie. W zdecydowanej większości przypadków seriale amerykańskie bazują na innych produkcjach z innych krajów przykładowo. Szwecji, Anglii i osiągają dość duży sukces, większy niż ich pierwowzory.

Warto pamiętać, że aktorzy w serialach mają znacznie utrudnione zadanie. Jest to znacznie bardziej odpowiedzialna rola, w której widać, jeżeli dany aktor nie wczuje się w daną rolę, lub po prostu nie przykłada się. W Polsce istnieje bardzo wielu fanów seriale zagranicznych i skupiają się na polskim forum serialowym.

Mamy nadzieję, że ten artykuł przyczyni się do zwiększenia popularności najlepszych zagranicznych seriali zwłaszcza, że polskie produkcje pozostawiają kilka do życzenia. Między innym od dawna nie mieliśmy serialu fantasy, który wymaga znacznie więcej zaangażowania od twórców. Zdarza się coraz częstokroć, że polskie seriale bazują na zagranicznych. Co najgorsze są one znacznie słabsze od pierwowzoru. W dalszym ciągu Polscy obywatele naśladują cudze dzieła, a nie doceniają własnych, chociaż co prawda jest ich mało. Najlepsze polskie seriale jednakże bazują na autorskim scenariuszu, a nie certyfikatów na zagranicznej produkcji.