[news] „Frankenweenie” Tima Burtona już w kinach!

Od dziś w naszych kinach gości nowa animacja Tima Burtona, Frankenweenie, opowiadająca o żywym trupie… psa oraz o jego całkiem żywym właścicielu. Disney i Tim Burton…? Zaskakujące połączenie.

 

Frankenweenie to amerykański, czarno-biały film animowany w reżyserii Tima Burtona. Inspiracji do filmu dostarczyło krótkometrażowe dzieło zrealizowane przez Burtona w roku 1984. Scenariusz napisali John August, Tim Burton oraz Leonard Ripps, zaś muzykę skomponował Danny Elfman. Obraz wyprodukowali Tim Barton oraz Allison Abbate. Oprócz technologii 3D w produkcji wykorzystana została również technika poklatkowa.

Frankenweenie to opowieść o chłopcu i jego wiernym psie Sparkym. Pewnego dnia podczas zabawy Victora i Sparky’ego, psa potrąca samochód. Młody Victor nie może pogodzić się ze stratą najlepszego przyjaciela, jednak podczas lekcji fizyki dowiaduje się, że jest jeszcze nadzieja. Wykorzystując moce nauki, udaje mu się przywrócić Sparky’emu życie. Chłopiec obawia się jednak, że jego pupil w nowym obliczu może wywołać przerażenie wśród okolicznych mieszkańców, więc ukrywa jego istnienie. Okazuje się to jednak bardzo trudne.

Głosów postaciom użyczyli m.in. Winona Ryder, Martin Short, Catherine O’Hara, Martin Landau, Charlie Tahan, Atticus Shaffer, Robert Capron i Conchata Ferrell. Z kolei w polskiej wersji językowej usłyszymy głosy następujących osób: Maciej Falana, Grzegorz Damięcki, Magdalena Kumorek, Aleksandra Kowalicka, Olgierd Łukaszewicz, Kacper Cybiński.

{youtube}Fk3kd5j9jR4{/youtube}

Tytuł polski: Frankenweenie 3D
Tytuł oryginału: Frankenweenie
Reżyseria: Tim Burton
Scenariusz: Tim Burton
Rok produkcji: 2012
Premiera kinowa: 7 grudnia 2012
Gatunek: animowany, horror, komedia, s-f
Kraj produkcji: USA
Czas trwania: 87 min
Przedział wiekowy: b/o

Źródło: materiały dystrybutora (Forum Film)