[NEWS] Alicja w Krainie Zombi


25 września 2013 r. ukaże się książka „Alicja w Krainie Zombi”, będąca pierwszą częścią trylogii „Kroniki Białego Królika”. Ta niezwykła seria nawiązująca do przygód Alicji w Krainie Czarów wpisuje się w nowy trend wydawniczy. Po wielkim sukcesie sagi „Zmierzch” i etapie fascynacji wampirami w kulturze popularnej, a także na rynku literatury młodzieżowej rodzi się trend zombi. Umarli ożywają i wprowadzają wiele zamieszania w świecie żywych. Tylko młodzi, wrażliwi ludzie mają szansę poznać prawdę i stawić czoła tym niezwykłym istotom.

O książce

16-letnia Alicja Bell dorasta w odmiennych niż reszta rówieśników warunkach. Jej ojciec uważa, że na życie ludzi czyhają potwory, szczególnie niebezpieczne w nocy. Członkom rodziny Bellów nie wolno opuszczać domu, jeśli oznacza to powrót po zmroku. Alicja przyzwyczaiła się do tych dziwactw, chociaż z powodu ojcowskiej paranoi omija ją mnóstwo zajęć szkolnych i sportowych, nie chodzi też na randki ani na imprezy.

Młodszej siostrze Alicji, 9-letniej Emmie trudno się pogodzić z zakazami ojca. W dniu 16-tych urodzin Alicji Emma ma wystąpić w szkolnym przedstawieniu, które rozpocznie się co prawda za dnia, ale skończy, gdy będzie zapadał zmrok. Cała rodzina w drodze wyjątku udaje się na występ.

Kiedy przedstawienie się kończy, właśnie zachodzi słońce. Nieprzytomny z nerwów pan Bell pogania rodzinę, by jak najszybciej wrócić do domu. W drodze dochodzi jednak do tragicznego wypadku.

Kiedy Alicja odzyskuje przytomność, nie może się ruszyć. Widzi zakrwawionych bliskich, którzy nie reagują na jej wołania. Nagle spostrzega, że ciało ojca leży przed samochodem, a nad nim pochylają się trzy monstra. Od tej chwili życie Alicji nigdy już nie będzie takie samo. Wszystko, co znała, odeszło w przeszłość…

O autorce

Gena Showalter jest autorką powieści znajdujących się na liście bestsellerów New York Times i USA Today. Jej ulubione gatunki literackie to paranormal i literatura młodzieżowa. Umiejętnie łączy zmysłowe opisy z wątkami sensacyjnymi, a przy tym daje ujście swemu poczuciu humoru. To sprawia, że od jej powieści trudno się oderwać.

Pisała dla takich magazynów, jak „Cosmopolitan” i „Seventeen”, pracowała też dla MTV oraz wielu regionalnych i ogólnokrajowych programów newsowych. Powieść „Mroczna noc” ukazała się po raz pierwszy w USA w 2008 roku i została nominowana do Rita Awards 2009 w kategorii Paranormal Romance.

O wydawcy

Książka pt. „Alicja w Krainie Zombi” ukaże się nakładem wydawcy książek Mira, który publikuje ok. 80 tytułów rocznie. Są to książki autorstwa zarówno najbardziej poczytnych autorów, których nazwiska są obecne na liście bestsellerów amerykańskiego dziennika „New York Times”, jak i obiecujących debiutantów. Nakładem Miry często ukazują się pozycje wydawane po raz pierwszy w Polsce. Wśród gatunków literackich można znaleźć powieści sensacyjno-kryminalne, obyczajowe, historyczne, romanse, thrillery oraz literaturę dla młodzieży. W ofercie wydawcy znalazły się m.in. takie bestsellery jak: „Dotyk zła”, „Zło konieczne” i „Śmiertelne napięcie” Alex Kavy, „Krzyk ciszy” i „Dogonić rozwiane marzenia” Elizabeth Flock, „Bez skrupułów” i „Osaczona” Tess Gerritsen, „Komu zaufać?” Nory Roberts, „Wybranka bogów” P.C Cast czy „Dotknąć prawdy” Antoinette van Heugten. Mira należy do koncernu Harlequin Polska, wydawcy obecnego na polskim rynku od 1991 roku.

Tytuł oryginału: Alice in Zombieland
Tytuł polski: Alicja w Krainie Zombi
Autor: Gena Showalter
Gatunek: powieść dla młodzieży
Liczba stron: 508
ISBN: 978-83-238-9076-8