Serial State of Decay?

Wraz z sukcesem „The walking dead” coraz więcej osób zauważa potencjał w postapokaliptycznych serialach z zombie w tle. Dlatego też firma Xbox Entertainment Studio przymierza się do wydania serialu na podstawie gry  „State of Decay”, która jak wiecie jest sandboxową grą akcji gdzie musimy przetrwać w świecie opanowanym przez żywe trupy. Fabuła gry przenosi nas do Trumbull Valley gdzie bohaterowie walczyć muszą o przetrwanie nie tylko z hordami zombie ale także z innymi grupami ludzi oraz wojskiem. Prace nad serialem są obecnie we wczesnej fazie, twórcy chcą jak najlepiej poznać grę by jak najlepiej oddać panujący w niej klimat.

Oto jak plany firmy komentuje vice przewodniczący XES Jordan Levin:

„Jest to sześć propozycji (studio ma w planach pięć innych projektów), które oceniliśmy jako te mające potencjał, a które urosły do rangi interesującej studio… Wszystkie są póki co w początkowej fazie rozmów…Nie chcemy niczego aż nadto forsować. Chcemy szczegółowo poznać wszystkie indywidualne studia, które odpowiedzialne za te gry.”

Sprawa jest rozwojowa i z nadzieją będziemy obserwować rozwój wypadków, być może uda się XES stworzyć serial, który będzie mógł konkurować z dziełem Kirkmana.

{youtube}-yvUGEmj_MY{/youtube}