Powstanie pilot spin-offu „The Walking Dead”

Stacja AMC dała zielone światło dla powstania pilota spin-offu „Żywych Trupów”. Już od jakiegoś czasu słychać było o pomyśle nakręcenia serialu, który umieszczony byłby w świecie TWD ale opisywał historię całkiem innej grupy, teraz wiemy już, że plotki okazały się prawdziwe i już pod koniec roku rozpoczną się prace nad serialem. Oto jak całą sprawę komentuje prezes AMC Charlie Collier: Praktycznie od samego początku istnienia „The Walking Dead” w programie stacji AMC, fani zastanawiali się co dzieje się w innych zakątkach świata w czasie trwania pandemii zombie. Mówiąc szczerze, to poza prośbami o krótkie występy zombie [zapewne aluzja do pomysłu Franka Darabonta, aby nadać charakterystycznym trupom ich dramatyczną przeszłość], jest to pytanie które zadawano mi najczęściej. Oczywiście, my wszyscy podchodzimy z należytą powagą do sposobu zarządzania oryginalnym pomysłem, więc stacja razem z Robertem, Gale, Davidem oraz Davem dokłada wszelkich starań by zapewnić fanów, iż oferujemy im coś niezwykle istotnego, odmiennego, a także angażującego widza. Jesteśmy mocno podekscytowani tym, iż podejmujemy kolejny krok we współpracy z tymi fantastycznymi partnerami.

Scenariusz do pilota został przygotowany przez Roberta Kirkmana, który powiedział o nim: The Walking Dead” posiada wiele zakamarków, które nadal pozostają w cieniach. Możliwość wpuszczenia do nich odrobiny światła i przekonanie się co w nich czeka jest niesamowicie emocjonujące. Doskonale wiem, iż fani są podekscytowani tym, by usłyszeć co razem z Davem przygotowliśmy dla tego nowego skrawka uniwersum, przy czym ja sam jestem niezwykle szczęśliwy by móc zrobić ten krok w przód i podzielić się tym z nimi wszystkimi.

Podobno skrypt zachwycił szefów AMC i to głównie to wpłynęło na ich decyzję. Póki co nic nie wiadomo na temat samej fabuły, nie jest znany także tytuł. Co z tego wyjdzie zobaczymy.