[NEWS] Na Polski rynek uderzy „Żywe trupy: Narodziny gubernatora”

Ostatnimi czasy kilka ciekawych pozycji z serii zombiakowie, pojawiło się w literaturze. Pomijając „Ciepłe Ciała” Isaaca Mariona, teraz na talerz wjeżdża nam coś nieoczekiwanego czyli „Żywe trupy: Narodziny Gubernatora”. Nieoczekiwanego dlatego bo nikt się nie spodziewał że to wyląduje na Polskim rynku. Książka jest zapowiedziana na 11 października, czyli na równoczesną z premierą światową drugiego sezonu serialu.  Na Polską premierę poczekamy miesiąc dłużej. Co więcej, książka ma być pierwszą częścią trylogii i mamy nadzieje że kolejne tomy również u nas się ukażą.

„Nie ma większego złoczyńcy niż Gubernator. Despota rządzący Woodbury ma swoje własne, chore poczucie spra­wiedliwości: zdarza mu się zmuszać więźniów do walki z zombie ku uciesze miejscowej publiki albo ucinać kończyny tym, którzy wejdą mu w drogę. Kiedy tylko pojawił się w komiksie, został okrzyknięty „Złoczyńcą roku” przez magazyn Wizard, a jego historia wzbudziła najwięcej kontrowersji.

Teraz, po raz pierwszy, świat w końcu odkryje, jak Gubernator stał się człowiekiem, którym jest, jak trafił do miej­sca, w którym poznali go fani serii oraz co sprawiło, że wykurzył Ricka i jego towarzyszy z bezpiecznego więzienia.

Robert Kirkman jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych scenarzystów komiksowych w USA. Przecierał szlak na rynku, tworząc kontrowersyjną serię „Battle Pope”, a kontynuował drogę komiksem „Invincible”, opowiadają­cym o młodym, zaczynającym karierę superbohaterze (prawa do ekranizacji wykupiła wytwórnia Paramount Pictures). Prawdziwym sukcesem okazały się „Żywe trupy”, dzięki którym Kirkman na stałe wpisał się w annały światowego komiksu. Niemała w tym zasługa świetnej serialowej ekranizacji, której drugi sezon rozpoczyna się wraz z publikacją niniejszej książki.”