[NEWS] Żywe trupy. Narodziny gubernatora

Na początku był przełomowy i świetnie oceniany komiks…
Żywe Trupy to synonim nieprzemijającej, wysokiej jakości
— Nowa Fantastyka

Potem pojawił się rewelacyjny serial…
Najlepsza nowość w telewizji
— Entertainment Weekly

…aż w końcu przyszedł czas na pierwszą z serii powieści opowiadających historie kultowych postaci z uniwersum Walking Dead.

9 listopada 2011 roku (tylko miesiąc po ukazaniu się oryginału w USA) do polskiego czytelnika, fana fantastyki i mocnych wrażeń trafił książka „Żywe Trupy. Narodziny Gubernatora”. Po kultowym komiksie oraz serialu emitowanym na całym świecie, przyszedł czas na książkę, która wprowadza nas w świat żywych trupów. Polskim wydawcą jest krakowskie wydawnictwo Sine Qua Non.

 

Gubernator, rządzący Woodsbury despota, znany jest z własnego, chorego poczucia sprawiedliwości. W jej imieniu zmusza więźniów do walki z zombie ku uciesze miejscowych a tym, którzy wejdą mu w drogę, odcina ręce i nogi. Kiedy tylko pojawił się w komiksowym cyklu „Żywe trupy”, został okrzyknięty przez magazyn Wizard „Złoczyńcą roku” a jego postać do dziś wzbudza wśród czytelników kontrowersje.

Ta książka sięga do korzeni. Dzięki niej dowiadujemy się, jak Gubernator stał się tym kim jest, jak trafił do miejsca, w którym po raz pierwszy ujrzeli go fani serii, i co sprawiło, że wykurzył Ricka i jego towarzyszy z ich bezpiecznej przystani.

Zapraszamy w podróż po świecie, gdzie człowiek musi walczyć nie tylko o swoje życie, ale i duszę. Stań na krawędzi przepaści, na której dnie spoczywa ludzkość.  Zobacz, jak powstaje legenda. Bądź świadkiem narodzin Gubernatora.

The Walking Dead. Żywe Trupy.
Narodziny Gubernatora.
The Walking Dead: Rise of The Governor.

Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
Wydanie oryginalne: październik 2011 (paperback, język angielski)
Wydanie polskie: listopad 2011
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Ilość stron:  320
Premiera w Polsce: 9 listopada 2011
Cena: 34,90
www.wsqn.pl

Informacja o autorach:

Robert Kirkman – w 2000 r. przebojem wdarł się na rynek komiksowy miniserią „Battle Pope”. Status jednego z najlepszych i najbardziej pożądanych scenarzystów przypieczętował serią „Żywe Trupy”, która stała się fundamentem pod świetnie przyjętą ekranizację telewizyjną. Zdobył wiele prestiżowych, branżowych nagród (m.in. Harvey’a, Eisnera, Eagle), był Człowiekiem Roku 2010 przemysłu komiksowego a wszystkie jego nowe produkcje nieustannie okupują listy bestsellerów New York Timesa  i Amazona.

Jay Bonansinga – szybko ugruntował sobie pozycję jednego z najbardziej pomysłowych pisarzy thrillerów. „Jego zakręcone opowiadania, brutalnie spoglądające czytelnikom prosto w twarz, rozgrywają się w niestałym, prawie psychotycznym wszechświecie, sprawiającym, że prace jego rówieśników wyglądają wręcz potulnie” – tak pisze o nim The Chicago Tribune. Jego powieści „Perfect Victim”, „Shattered”, „Twisted”i „Frozen” zostały przetłumaczone na 9 języków, a debiutancka „The Black Mariah” znalazła się w finale nagrody im. Brama Stokera.

Wydawca w Polsce:
Sine qua non – Wydawnictwo Sine Qua Non powstało w połowie 2010 roku. Ideą, która przyświecała założycielom jest publikowanie książek “z pasją”. Dla jednych pasją jest piłka nożna, dla innych film, trzeci interesuje się sztuką współczesną a jeszcze kolejny po prostu literaturą. Jednak każdy z nich ma możliwość dzielić się swoją pasją właśnie poprzez książkę.

W oparciu o te założenia działa Sine Qua Non. Wśród pozycji, które ukazały się nakładem wydawnictwa można znaleźć książki o piłce nożnej, sztuce współczesnej, serialowe oraz inne, które są realizacją pasji.

Strona www: www.wsqn.pl
Źródło: Informacja prasowa