[PUBLICYSTYKA] Typy Zombie na jakie możemy się natknąć w zainfekowanym świecie

Dziś na łamach 'Żywych trupów’ mała publicystyka a mianowicie typy zombie na jakie możemy się natknąć podczas wędrówki po opanowanym infekcją świecie. Uważajcie, miejcie oczy szeroko otwarte i uszy nastawione na wychwytywanie nawet ledwo słyszalnego dźwięku. Bowiem od tego może zależeć wasze przetrwanie w tych niegościnnych okolicznościach. Pamiętajcie jedną, podstawową zasadę, która być może podniesie wasz poziom ostrożności: WSZYSTKIE UKĄSZENIA KOŃCZĄ SIĘ ŚMIERTELNYM ZEJŚCIEM A PÓŹNIEJ REANIMACJĄ JAKO JEDEN Z ‘NICH’. Jesteście gotowi? Oto pseudo-oficjalny bestiariusz świata żywych trupów:

Szwędacze: Czyli typowe ‘Romerowskie’ zombie, szwędające się w po okolicy w poszukiwaniu mięsa. Charakteryzuje je blada cera, mętne martwe oczy oraz różna ilość ran zarówno od samego zakażenia jak i rozkładu. Od słabo rozwiniętego do zaawansowanego, do takiego stopnia że trup czołga się po ziemi. Kiedy taki delikwent Cię złapie, to nie ma zmiłuj.

Lurker: Są to zombie, które różnią się od ‘szwędaczy’ tym że udają martwe. Tj. Leżą na podłodze, bądź oparte o ścianę z opuszczonymi głowami i kiedy ofiara znajdzie się w ich zasięgu, błyskawicznie podrywają swoje ciała i atakują cel. Często stają się nimi ‘szwędacze’ które doznają fizycznego uszczerbku na zdrowiu, uniemożliwiającego im wędrówkę po terenie lub zombie które są w tak zaawansowanym stadium rozkładu, że nie mogą się już praktycznie ruszać.

Zainfekowani: Jest to o wiele bardziej niebezpieczny typ zombie, stanowiący stadium przejściowe pomiędzy barierą życia a śmierci. Zainfekowanymi stają się osoby które zostały ukąszone i są w finałowym stadium infekcji. Brak rozkładu i stężenia pośmiertnego, powoduje że jest to typ zombie które umie biegać i przejawia niezwykłą agresję. Charakteryzują się przekrwionymi oczami oraz śladami krwi w okolicach twarzy, zarówno pochodzącej od ofiar jak i od wewnętrznych krwotoków spowodowanych infekcją. Ukąszenia zainfekowanych, prowadzą do pełnopostaciowej infekcji u zdrowego człowieka.

Topielce: Czasem reanimacja następuje pod wodą, wówczas powstaje topielec. Ten typ zombie charakteryzuje się napęczniałym ciałem, przez długie przebywanie w wilgotnym środowisku. Ponadto często widać przez skórę wszystkie ich wnętrzności. Fakt że ich ciała są mocno napęczniałe powoduje że są dosyć delikatne a wszelka broń wchodzi w nie jak w masło. Z jednej strony jest to dobre ponieważ łatwo je zabić, z drugiej można zostać spryskanym wodą zawartą w ich ciele wymieszaną z zainfekowaną krwią, co może i będzie również prowadzić do infekcji.

Horda: znana także pod nazwą ’stado’. Jest to grupa licząca ponad sto osobników, zazwyczaj szwędaczy, choć wśród nich można spotkać także inne typy zombie, migrująca w poszukiwaniu pożywienia. Często powoduje ogromne spustoszenia na terenie przez który aktualnie się przemieszczają. Należy, bezwzględnie, szukać dobrego schronienia, gdyż np. Może się zdarzyć tak że jeden z zombie trąci klamkę od pokoju, w którym się chowacie a drugi to zobaczy i weźmie to za akt próby włamania się do środka. W konsekwencji powoduje to reakcję łańcuchową, gdzie cała horda próbuje się dostać do jednego pomieszczenia, gdyż wydaje się że tam coś jest w środku. Módlcie się abyście to nie byli wy.

Rzygacz: Kolejny dość charakterystyczny rodzaj zombiaka. Zazwyczaj są to dość grube zombie, które wymiotują na swoje ofiary zainfekowaną krwią wymieszaną z żółcią i resztkami ostatniego posiłku. Dla wszystkich zombiaków z okolicy jest to niczym dźwięk ‘obiad na stole’… którym niestety będziesz Ty. Należy bezwzględnie uważać przy eliminacji takiego delikwenta, gdyż ich napęczniałe ciała często pękają, powodując wylanie się wspomnianej żółci, która nie dość że jest wysoce zakaźna, to jeszcze jest dzwonkiem na obiad.

Pluj: podobny rodzaj, do powyższego rzygacza. Różnica pomiędzy tamtym jest taka że to czym pluje jest silnie żrące. Substancja, prawdopodobnie kwas żołądkowy, z łatwością przeżera się przez wszelkie tkaniny oraz skórę. Ten typ zombie nie jest napęczniały i na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od typowego szwędacza, poza faktem że jego mobilność jest odrobinę większa.

Chwytacze: kolejny typ zombie, niespecjalnie różniący się od ‘szwędaczy’. Jego nazwa bierzę się stąd że kiedy nas chwycą, to nie poprzestają na ugryzieniu ale trzymają Cię tak długo aż pozostałe zombie w okolicy się zejdą na posiłek. Często są zombiakami które czekają przy drzwiach od pomieszczeniu w którym znajduje się większa grupa. Kiedy ofiara, nieświadoma zagrożenia w pomieszczeniu, otwiera drzwi, chwytacz ją łapie i ciągnie do pomieszczenia lub trzyma tak długo aż reszta podejdzie.

Mięśniaki: są to zombie, które w prawdziwym życiu były umięśnione. Często świadome swojej siły, odpędzają innych od ewentualnego posiłku a także z łatwością odpychają innych kiedy dążą do ewentualnej ofiary. Stalowy uścisk mięśniaka może uniemożliwić ewentualną ucieczkę.

Mamy nadzieję że poradnik okaże się pomocny w ewentualnych zmaganiach kiedy trupy powstaną ze zmarłych. Dajcie znać w komentarzach czy chcielibyście drugą część poradnika, gdzie puścimy się bardziej wodzy fantazji i zaprezentujemy bardziej fantastyczne spojrzenie na rodzaje zombie. Zapraszamy do polubienia nas na naszej stronie facebook. Zapraszamy także na serwis apokalipsa zombie traktujący stricte o survivalu w wypadku ewentualnej epidemii. Redakcja w każdej chwili jest gotowa do ucieczki. Mamy nadzieję że wy też 😉