[NEWS] State Of Decay zapowiedziane

DayZ przetarło szlak dla kolejnych pomysłów związanych z pojęciem ’zombiak w grze komputerowej’ i twórcy idąc za ciosem pokazują coraz to nowsze pomysły na osadzenie wspomnianego zombiaka. Wkrótce na PC uderzy The War Z, o którym pisałem jakiś czas temu a teraz dowiadujemy się jeszcze o State Of Decay. Pierwotnie gra nosiła tytuł Class3 i pierwsze info na temat tej produkcji można było usłyszeć w lutym 2011 roku.

 

Dziś jest to sandbox, z otwartym światem opanowanym przez zombie. Akcja, ma się opierać nie tylko na eksterminacji zagrożenia w postaci zombie ale także na samym survivalu. Twórcy obiecują że każdy wystrzelony nabój ma być na wagę złota i trzeba będzie dbać o naszego bohatera, dając mu picie i jedzenie a także zapewniając, odpowiednio ufortyfikowane schronienie na noc. Gracz będzie mógł także założyć swój własny ogród by wyhodować ważywa niezbędne do przetrwania w tym niegościnnym świecie który, nie dość że niebezpieczny, to ma być na tyle rozległy by zmusić gracza do poruszania się za pomocą pojazdów.

 

Póki co nie wiadomo kiedy tytuł miałby ujrzeć światło dzienne. Wiadomo natomiast że wydawcą jest Microsoft Studios a tytuł będzie dostępny na X360 oraz PC. Zapraszamy do zapoznania się z trailerem z gry:

{youtube}U8yvLrjnGdU{/youtube}

Podziękowania dla: Bartosz Krajewski