[news] World War Z – pierwsze fragmenty filmu

Udostępniono pierwsze fragmenty filmu wypełnionego zombiakami pt. World War Z. Odtwórcą głównej roli jest sam Brad Pitt.

World War Z powstaje w oparciu o książkę autorstwa Maxa Brooksa pod tym samym tytułem (w Polsce ukazała się jako Wojna Zombie, w 2008 roku nakładem nieistniejącego już wydawnictwa Red Horse).

Opis książki:

Ta wojna miała wiele nazw: Wielki Kryzys, Lata Ciemności, Chodząca Zaraza, ostatnio doszły także nowsze i bardziej chwytne, jak Światowa Wojna Z, czy Pierwsza Wojna Z. Osobiście ta ostatnia bardzo mi się nie podoba, bo zdaje się wskazywać na nieuchronność Drugiej Wojny Z. Jak dla mnie, to była po prostu Wojna Zombie, Wojna Z.

Wielu zakwestionuje poprawność naukową terminu zombie, ale z trudem przyjdzie znaleźć bardziej powszechnie przyjęty termin na te przerażające stwory, przez które nieomal wyginęliśmy. Zombie to słowo niosące w sobie olbrzymi ładunek negatywnych emocji, w niezrównany sposób ożywiające wspomnienia i przeżycia, które są treścią tej książki.

Akcja filmu rozegra się dziesięć lat po tym, jak przez ziemię przetoczyła się zaraza zamieniająca ludzi w żywe trupy. Postać grana przez Brada Pitta to Gerry Lane, człowiek, który z ramienia ONZ przeprowadza rozmowy z ocalonymi z poszczególnych krajów, by zebrać bezpośrednie świadectwa dotyczące konfliktu.

W filmie wystąpią również Bryan Cranston, Mireille Enos, James Badge Dale, Anthony Mackie oraz Elyes Gabel. Reżyseruje Marc Forster.

world-war-z1

Pierwsze materiały z planu prezentowaliśmy Wam TUTAJ

Premierę zapowiedziano na 21 czerwca 2013 roku.

{youtube}PqCsQZlA4jk{/youtube}

Źródło: Kawerna.pl