[NEWS] The Walking Dead: 400 Days już wkrótce

Odkąd pojawiły się słuchy o 'wypełniaczu’ osadzonym w świecie The Walking Dead, między pierwszym a drugim sezonem gry, gracze z niecierpliwością oczekiwali choćby odrobiny newsów od Telltale Games. Owi rzemieślnicy wychodzą nam na przeciw z The Walking Dead: 400 Days. Nowe The Walking Dead zostanie wydane na wszystkie wiodące platformy.

 

 

Gra ma mieć formę DLC i wzbogaci pełną wersję o dodatkowy rozdział. Fabuła ma skupiać się na pięciu, niepowiązanych ze sobą historiach. Każda z postaci otrzyma własną historię i sami wybierzemy w jakiej kolejności je rozegrać. Wszystkie obracać się będą jednak wokół postoju ciężarówek, zlokalizowanego obok zjazdu z jednej z autostrad w stanie Georgia. Interesującym jest fakt iż działania dokonane we właściwej grze, będą miały wpływ na wydarzenia z dodatku, zaś wydarzenia z dodatku wpłyną na wydarzeniach w kolejnej odsłonie serii.

Warto dodać że wraz z premierą 400 Days, swoją wersję otrzyma także PS Vita. Gracze będą mogli wybrać pomiędzy dwoma rodzajami sterowania Została także ogłoszona na konferencji E3, specjalna edycja przenośnej konsolki inspirowana serią The Walking Dead. A na zakończenie tego newsa, zwiastun nadchodzącego dodatku. Premiera nie została jeszcze potwierdzona.

{youtube}icXre05VFx0{/youtube}