Zombie Walk w Koszalinie

Na bardzo nietypowy pomysł aktywizacji społeczności lokalnej wpadło Centrum Kultury 105, a dokładnie jeden z pracowników Centrum – Radek Czerwiński.

W helloweenowy wieczór, 31 października 2013 roku zaprasza wszystkich chętnych na pierwszy w naszym mieście Zombie Walk.

 

– Takie marsze przywędrowały do nas oczywiście zza Oceanu – wyjaśnia pomysłodawca – ale nie są w Polsce nowością, bo organizowane są, w sporej części większych miast naszego kraju – trzy lata wstecz podobny marsz odbył się w Słupsku.

– Pomysł jest bardzo prosty, chodzi o to aby możliwie jak największa grupa ludzi, w przebraniu „zombie”, ale nie Batmana,” kościotrupa”, czy innego ducha – objaśnia Radek – przemaszerowała przez fragment miasta „krokiem zombie” – tu nastąpiła seria posuwistych ruchów nóg, ze zwieszonymi bezwładnie ramionami. 🙂

– To jakby jeden cel – kontynuuje Czerwiński  – w kolejnym chodzi o to, by możliwie największa grupa ludzi zarejestrowała to wydarzenie.

Koszaliński marsz miałby rozpocząć się na przystanku MZK przed ratuszem, a zakończyć w kinie Kryterium gdzie CK105 przygotował „filmowy wieczór grozy”. – Wśród uczestników marszu wybierzemy Miss i Mrs. Zombie. Wygrani  otrzymają darmowe wejściówki do kina tego wieczoru – kończy z uśmiechem Radek.

Wszyscy, którzy chcą dołączyć do „koszalińskich zombie” powinni zapisać się do utworzonej specjalnie w tym celu na portalu Facebook-  otwartej grupy pod nazwą  ZOMBIE KOSZALIN – znajdą tam wyczerpujące informacje dotyczące tego wydarzenia.