[NEWS] Wywiad z Robertem Kirkmanem, na temat 3-ciego sezonu 'The Walking Dead’.

W serwisie Walking-dead.eu, pojawił się wywiad z Robertem Kirkmanem, na temat 3-ciego sezonu Walking Dead, który wystartuje jesienią tego roku.

Trzeci sezon The Walking Dead jest w trakcie tworzenia. Czas oczekiwań na premierę umili nam tym razem zestaw pytań i odpowiedzi do Roberta Kirkmana – twórcy komiksu „Żywe trupy”. Pytamy między innymi o postać Michonne, Gubernatora i więzienie.

Po ukończeniu dwóch sezonów, musisz czuć się jak stary zawodowiec na planie. Jakie aspekty produkcji mogą cię jeszcze zaskoczyć?

Jedną z tych rzeczy jest na pewno moja rosnąca miłość do stanu Georgia. Miasto Senoia, gdzie aktualnie pracujemy jest imponująco piękne. Poza tym filmujemy teraz więzienie, które robi na mnie kolosalne wrażenie. Nie potrafię się przyzwyczaić, że jestem na planie.

Jak poszło przygotowywanie więzienia?

Mocno inspirowaliśmy się tym, jak zostało ono przedstawione w komiksie i rezultat przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Nie sądziłem, że wykonanie tego tak dobrze, będzie w ogóle możliwe. Więzienie zapowiada się być najlepiej wyglądającym miejscem z całego serialu.


Pomieszczenie więzienne z uzbrojeniem grupy SWAT było bardzo fajne w komiksie. Czy zobaczymy je również w serialu?

Jesteśmy fanami sprzętu, którym posługują się grupy tego typu… może to znak, że coś takiego znajdzie się w serialu. Ważnym aspektem dla nas jest ciągłe nawiązywanie do komiksu. Bohaterowie są teraz na drodze, zdesperowani i żyjący w niepewności. Nie mamy zamiaru dostarczyć im teraz bezpiecznego schronienia i relaksu.

Czy w związku z wprowadzeniem do akcji postaci Gubernatora, ludzie Ricka będą narażeni na większe niebezpieczeństwo?

Plan bezpieczeństwa grupy polega na tym, że zawsze szukają oni miejsca, gdzie będą mogli sobie radzić z zombie. Wtedy przestają być one w pewnym stopniu zagrożeniem, do czasu gdy nadejdzie większa horda. Ludzie, nigdy nie przestrzegają zasad i potrafią zrobić coś znacznie gorszego, niż zjedzenie cię żywcem. W trzecim sezonie spotkamy się z wieloma okropnymi sytuacjami tego typu.


Co możesz nam powiedzieć o wyglądzie zewnętrznym Gubernatora? Widziałeś go już właściwym stroju?

Niecierpliwie oczekuje chwili, w której zobacze Davida Mirrisseya przebranego w swoją postać i chodzącego po ulicach Woodbury. Sądzę, że świetnie zagra wroga Andrewa Lincolna.

 


Michonne (Danai Gurira) mieliśmy przyjemność pierwszy raz zobaczyć w finale drugiego sezonu. Jak postępuje szkolenie aktorki z zakresu walki mieczami?

Nie musimy długo trenować, ponieważ Danai świetnie daje sobie radę. Michonne to trudna postać do odegrania, ale gra ją wystarczająco wysportowana aktorka. Chcę zobaczyć jak będzie siekać zombie.

Możesz nam powiedzieć co nieco o jej mieczu?

Prezentowany w serialu miecz, został specjalnie zaprojektowany do tego celu. Więcej o nim widzowie dowiedzą się w trzecim sezonie.

Ten sezon zapowiada się tak interesująco…

Kiedy myślisz o serii komiksu, myślisz między innymi o wydarzeniach związanych z Gubernatorem, więzieniem, Woodbury i Michonne. To wszystko co fani znają z komiksu, nie zostało jeszcze ukazane w serialu. Ludzie coraz bardziej kochają ten serial, bijemy kolejne rekordy, pokazujemy dramat ówczesnego świata, a ja ciągle mam wrażenie, że nie pokazaliśmy jeszcze najciekawszych rzeczy z komiksu. Tak czy inaczej ten sezon pozytywnie zaskoczy wszystkich widzów.

Trzeci sezon to 16 powiązanych ze sobą epizodów, zamiast 13 w drugim. Jak wspominasz czasy, gdy nagrywaliście poprzedni, najdłuższy sezon?

Aktorzy i cała ekipa tworząca serial nie będzie zadowolona z tego co powiem, ale cieszę się ogromnie, że w ciągu roku powstanie aż 16 epizodów. W tym przypadku wyznaję zasadę – więcej znaczy lepiej. Możemy przedstawić więcej wydarzeń i pozwolić widzom lepiej poznać bohaterów.

Źródło: walking-dead.eu