[NEWS] The Walking Dead: Game podbija produkty Apple

W pewnych wypadkach bym nazwał taki ruch jaki zrobiło Telltale Games odcinaniem kuponów od udanej produkcj. Lecz nie w tym. Niezwykle udane The Walking Dead ze stajni Telltale Games podbiło serca graczy swoją niezwykle ciekawą fabułą, osadzoną w świecie komiksu Żywe trupy.

Poznajemy w niej Lee Everetta, skazańca który cudem uchodzi z życiem ze spotkania z zombiakami i stara się przeżyć w świecie opanowanym przez zombie. Jakby tego było mało, spotyka on na swojej drodze małą Clementine którą się opiekuje i przemierza Stany zjednoczone w poszukiwaniu schronienia wraz z innymi ocalałymi.

Gra jest w zasadzie interaktywnym serialem w formie gry Point’n click gdzie każda decyzja jaką dokonamy zaważy na dalszych dokonaniach i znajomościach między bohaterami. W odróżnieniu od innych gier o zombie, The Walking Dead stawia raczej na odkrywanie historii postaci i zgłębianiu się w fabułę, niż na zabijaniu zombie.

Tytuł jest na tyle udany że posiadacze iPhone’a i iPada mogą teraz zagłębić się w świat, jaki mieliśmy okazję nie tak dawno widzieć na wiodących platformach. TWD nie będzie działać na wszystkich iPhone’ach i iPadach – potrzebny jest iPhone 4 lub lepszy albo iPad 2 lub lepszy. Gra zadziała też na iPodach Touch 4. generacji. Cena to 4,99 dolarów za pierwszy epizod, potem można zapłacić 15 dolarów za wykupienie dostępu do następnych czterech epizodów. Warto, choć ja preferowałbym grę mimo wszystko na czymś większym niż ekran telefonu. Premiera odbyła się 26.07 i gra jest już dostępna.